Strona Główna : Ośrodek : Ustka : Nasza Oferta : Dojazd : Galeria : KontaktUstka - to bardzo malownicze miasto leżące na Wybrzeżu Słowińskim (woj. Pomorskie), przy ujściu rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego. Od wschodu graniczy ze Słowińskim Parkiem Narodowym - Światowym Rezerwatem Biosfery, od zachodu - z Rezerwatem Ornitologincznym i Wodno Roślinnym "Jezioro Modła", od południa zaś - z Parkiem Krajobrazowym "Dolina Słupi".

Miasto otoczone jest lasami bukowymi i sosnowymi. Na rzece Słupi jest usytuowany punkt spływowy dla turystyki kajakowej, a na starym nasypie kolejowym rozpoczyna się bardzo atrakcyjna trasa rowerowa "szlakiem zwiniętych torów".

To niewielkie miasto jest znanym uzdrowiskiem klimatyczno - balneologicznym (kąpiele solankowe i borowinowe), a także atrakcyjnym kąpieliskiem morskim. Leczy się tu choroby tarczycy, niedokrwienie serca, choroby układu górnych dróg oddechowych, narządów ruchu, choroby reumatyczne i wiele innych. W Ustce znajduje się znany zakład przyrodoleczniczy, liczne sanatoria oraz ośrodki wczasowe i kolonijne. Miasto to należy od lat do najchętniej i najczęściej odwiedzanych kurortów nadmorskich. Rocznie przebywa tu 50 tysięcy turystów i wczasowiczów korzystających z bezcennych darów przyrody i krystalicznie czystego powietrza.

Na szczególną uwagę zasługuje również znajdująca sie tu malownicza latarnia morska z 1871 roku, neogotycki kościół z barokowym wyposażeniem z 1822 roku oraz port jachtowy, z którego latem organizowane są wycieczki katamaranem na wyspę Bornholm.

Dużą atrakcja dla turystów jest także przepiękna promenada, a w najbliższym czasie będzie nią również kompleks basenowy - "Park Wodny".

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z Ustki.Licznik odwiedzin

Dodaj do ulubionych
Dodaj do ulubionych

Napisz do nas
wyślij e-mail

Poleć tę stronę znajomym!
Ustka - latarnia morska.Ustka - molo. Ustka - port rybacki. zachód słońca w Ustce


"PHU "Bałtyk" © 2002-2006